„Zaczytani z gwiazdami”

zaczytani zW pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski projekt „Zaczytani z gwiazdami” uzyskał I miejsce w subregionie tarnowskim pod względem ilości oddanych głosów przez mieszkańców. Zadanie było realizowane na terenie trzech powiatów:  tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Borzęcinie, M-GBP w Radłowie, MBP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz M-GBP w Żabnie.

Koordynatorem projektu była WBP w Krakowie. Realizacja projektu rozpoczęła się w drugiej połowie września 2016 r. i trwała do czerwca 2017 r. Wśród artystycznych propozycji znalazły się: spotkanie z Arturem Barcisiem, Robertem Makłowiczem, Ewą Chotomską, Anną Janko, Małgorzatą Strzałkowską, poetą ks. Wacławem Buryłą, oraz koncerty Grzegorza Turnaua, Eleni i  Izabeli Trojanowskiej, Ponadto biblioteki otrzymały 100 tyś zł. na zakup nowości wydawniczych.

projekt 600 x 400