Spotkanie z cyklu „Internet - przyjaciel czy wróg - wysyłamy internet na urlop”

Wakacje dobiegają końca. Część dzieci cieszy się, że wkrótce powrócą do szkół, a dla niektórych wakacje mogłyby trwać cały rok. Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić te ostatnie dni naszym najmłodszym, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie zorganizowały kolejne spotkanie pod hasłem „Internet - przyjaciel czy wróg - wysyłamy internet na urlop”. Tym razem, przenieśliśmy się w bajkowy świat. Pomógł nam w tym zaproszony teatr „ Maska” z Krakowa, który przedstawił spektakl pt. „Prastara Książnica - Skarb i tajemnica”. Ciekawy i bardzo zabawny występ aktorów wprawił w dobry nastrój małych uczestników. Pomógł zrozumieć, że internet jest potrzebny, ale bez niego również można funkcjonować, oraz to, że książki są prawdziwym skarbem, a biblioteka skarbnicą, z której wszyscy możemy korzystać. Po spektaklu sprawdzaliśmy wiedzę dzieci na temat bajek. Z hukiem przebijane balony odkrywały kolejne zagadki do odgadnięcia. Odpowiedzi na proste jak i te trudniejsze pytania pozwoliły nam wyłonić najlepszych znawców bajek, dla których przygotowane zostały nagrody. Kolejnym punktem spotkania było wspólne malowanie baśniowej krainy. Dzieci za pomocą farb mogły przelać na papier swoje skojarzenia z baśniami i ulubionymi bajkami. Nasi uczestnicy okazali się również ekspertami w dziedzinie bajkowej muzyki. Bez najmniejszego problemu padały kolejne tytuły bajek z których pochodziły prezentowane melodie. Zarówno nowe jak i stare bajki znane również przez rodziców i dziadków nie mają przed najmłodszymi żadnych tajemnic. Również w tej konkurencji przewidziane zostały nagrody. Każde dziecko, któremu nie udało się zdobyć nagrody otrzymało upominek za udział w zabawie. Po ich rozdaniu rozpoczęliśmy muzyczne szaleństwa. Zabawa z krzesełkami, tańce, wygibasy skutecznie pochłonęły energię wszystkich uczestników. Na szczęście uzupełnianie płynów i dostarczanie energii ze słodyczy pozwoliło nam na dobrą zabawę aż do końca imprezy. Mamy nadzieję, że nasze spotkania udowodniły, że można świetnie się bawić bez internetu, bo choć dostęp do niego jest ważny i daje dużo możliwości, należy korzystać z niego z rozwagą i w odpowiednim celu i czasie.