Spotkanie autorskie z Sabiną Jakubowską.

W piątkowe popołudnie 30 września 2022roku Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie zorganizowała spotkanie autorskie z Sabiną Jakubowską, autorką książki "Akuszerki".Ta pięknie wydana powieść jest szczególnie ważna dla naszego regionu- jest ona bowiem inspirowana prawdziwymi miejscami i osobami związanymi z powiatem brzeskim. W książce została ukazana społeczność Jadownik i okolic na przestrzeni stu lat, począwszy od schyłku XIXw. Siedmiuset stronicowy tom porusza powszechne przeżycia towarzyszące każdej społeczności jak narodziny, wesela, zdrady, powódź, pożar, śmierć, wojny.
Moderatorem rozmowy z autorką był mgr Lucjan Kołodziejski, nauczyciel, a zarazem pasjonat lokalnej historii. Dzięki tej wyjątkowej rozmowie uczestnicy mogli dowiedzieć się co było inspiracją do napisania książki, skąd autorka czerpała informacje i zdobywała wiedzę potrzebną do jej napisania, jak również jakie emocje towarzyszyły podczas powstawania dzieła. Sposób w jaki pisarka przedstawiła swoją powieść w odniesieniu do lokalnej kultury i historii z pewnością rozpaliło ciekawość wśród osób nie znających jeszcze książki.
Po spotkaniu osoby zainteresowane miały możliwość zakupu powieści i otrzymania dedykacji z autografem autorki.