Grzegorz Turnau w Borzęcinie

We wtorkowe popołudnie 07 marca o godz. 17.00 przed licznie zgromadzoną publicznością odbył się wspaniały koncert, powodując cudowne przeżycie i niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci a muzyka rozbrzmiewać będzie w naszych sercach. Na scenie Domu Ludowego w Borzęcinie wystąpili Grzegorz Turnau i Jacek Królik. Grzegorz Turnau  pianista, kompozytor, wokalista i  poeta, czołowy polski  wykonawca poezji śpiewanej, związany jest z Krakowem, co wyraźnie słychać w jego utworach. Laureat wielu nagród m.in. 9 Fryderyków, Grand Prix Festiwalu w Opolu, Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki. Otrzymał także medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. Artyści  przywieźli ze sobą wyśmienite humory. Każdy utwór był poprzedzany krótką zapowiedzią. Nie brakowało autoironicznych komentarzy, które za każdym razem powodowały gromki śmiech. W programie muzycznym artystów pojawiły się utwory:   Billy Joela, Johna Lennona, Paula McCartney’a i  Kabaretu Starszych Panów a także  wspomnienia o zmarłym przyjacielu z Piwnicy pod Baranami – Marku Grechucie. Oczywiście największy aplauz zebrały takie szlagiery jak „Między cisza a ciszą”  czy „Cichosza” .

Nie zabrakło wspomnień  o sławnych  twórcach   pochodzących  z Borzęcina -  pisarzu Sławomirze Mrożku oraz poecie Józefie Baranie.Muzyk czarował słuchaczy nie tylko swoim miękkim głosem i malowniczymi klawiszami,  udowodnił, że świetny koncert można zrobić posługując się błyskotliwym, inteligentnym poczuciem humoru, mądrymi tekstami i piękną muzyką.Artyście towarzyszył znakomity muzyk, gitarzysta  i kompozytor Jacek Królik.Koncert zorganizowany został  przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie w ramach realizowanego projektu ”Z gwiazdami zaczytani”  I edycji BO Województwa Małopolskiego.

Fot. Roman Rechul i Andrzej Gruca

Copyright © 2017 Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.