Popołudnie z poezją Józefa Olchawy.

23 marca 2017 r. - z okazji Światowego Dnia Poezji (ustanowionego przez UNESCO w 1999 r. i obchodzonego na świecie w pierwszy Dzień Wiosny)  Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie zorganizowała spotkanie z dziennikarzem, poetą Józefem Olchawą.  Jest to kolejne spotkanie w tygodniu Światowego Dnia Poezji   zorganizowane przez nasze biblioteki. Popołudnie z poezją rozpoczęła kierownik biblioteki Pani Elżbieta Kwaśniewska,  która  powitała zaproszonych gości i wszystkich obecnych. Następnie młodzież szkolna: Zuzanna Wójcik, Magdalena Pilch, Karolina Stolarz przygotowana przez Panią Agnieszkę Kwaśniak - Wiśniewską zaprezentowała wiersze Józefa Olchawy. Podczas spotkania poeta  czytał swoje najnowsze wiersze oraz teksty,  mówił o  życiu i twórczości,  sentymencie do Borzęcina. Przedstawił historię powstawania książki o naszym Kościele oraz gromadzenia materiałów do jej publikacji, wspominał o słynnych poetach i pisarzach pochodzących z Borzęcina.  Przekazał również obecnemu na spotkaniu Dyrektorowi GOK Piotrowi Kani kolejne materiały dotyczące Sławomira Mrożka  do mającego powstać muzeum. Poezja Józefa Olchawy skłania do refleksji, poznania myśli i emocji. Spotkanie przebiegło w zasłuchaniu i zatrzymania się na chwilę, połączyło ludzi w różnym wieku.

Copyright © 2017 Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.