Spotkanie Klubu Miłośników Książki

W dniu 15 maja br. zakończyliśmy obchody Tygodnia Bibliotek spotkaniem Klubu Miłośników Książki. Podczas którego, uczestnicy mieli możliwość wysłuchać wiersza Marii Kowalskiej pt. „Książka” napisany specjalnie na nasze święto bibliotek. Nowe utwory zaprezentował również Jerzy Knap, a Maria Czarna śpiewała piosenki swojego autorstwa. Z okazji Tygodnia Bibliotek nie zabrakło tematu o książce i korzyściach płynących z ich czytania. Warto dodać, że czytanie pobudza wyobraźnię, pozwala się zrelaksować, wyrabia cierpliwość. Czytanie książek pozytywnie wpływa na nasze umysły, pozwala mózgowi odbyć rodzaj treningu, stymulując mózg do pracy. Angażowanie mózgu do działania poprzez czytanie zmniejsza ryzyko Alzheimera o 2 i pół raza względem tych, którzy nie czytają. Wiele ciekawych informacji o książce przedstawiła także Elżbieta Kowal, która zarekomendowała następujące powieści: „Obca kobieta” Magdaleny Majcher, „Miód na serce” Edyty Świętek, „Byłaś moim niebem” Barbary Litwickiej oraz książki z serii 50 lekcji Reginy Brett. Serdecznie zapraszamy na kolejne  spotkanie oraz po nowości wydawnicze.