„Borzęcin w poezji i prozie”

W dniach od 19 - 27 sierpnia odbywają się VIII Dni Gminy Borzęcin, w ramach których Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie zorganizowała 21 sierpnia 2017r.  ciekawe i bardzo interesujące spotkanie  „Borzęcin w poezji i prozie”. Prelekcje i prezentację multimedialną przygotował i wygłosił Pan Lucjan Kołodziejski, podczas której przybliżył postacie i twórczość: Józefa Barana, Sławomira Mrożka, Józefa Szczupała i Pawła Staśko. W trakcie spotkania można było także zobaczyć wystawę publikacji zgromadzonych przez Bibliotekę na przestrzeni ostatnich lat a dotyczących Gminy Borzęcin, zabytków, kościołów,  a także  twórców pochodzących i piszących o Borzęcinie. O wystawie opowiedziała pani Elżbieta Kwaśniewska, która przedstawiła historię gromadzenia  i powstawania książek wydanych w ostatnich latach. Oprawę muzyczną przygotował Kamil Pilarski, dzięki któremu przy dźwiękach keyboardu uczestnicy spotkania w przerwach między omawianymi postaciami śpiewali znane i lubiane piosenki.

A.R.

Copyright © 2017 Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.