„Barwy jesieni”

W poniedziałek  02.10.2017 r.  w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie odbyła się lekcja biblioteczna "Barwy jesieni'' dla dzieci z pobliskiego przedszkola  grupy  III  „ Skrzaty”. Zajęcia zaczęły się pogadanką o zwiastunach jesieni. Dzieci wymieniały pierwsze oznaki jesieni,  wysłuchały wierszy: Zofii Dąbrowskiej „Pani Jesień” , a następnie „Wrzesień” i „Październik” z książki  „Cztery pory roku” oraz  Doroty Gellner „Grzybobranie”, „Jesienna wróżka”. Poznały dary jesieni z pól, ogrodów, sadów i lasów znajdujące się na wystawie przygotowanej w bibliotece. Dowiedziały się też jakie ptaki od nas odlatują, a jakie zostają na zimę. Dzieci znakomicie poradziły sobie z rozwiązywaniem  zagadek o tematyce jesiennej. Z zainteresowaniem wysłuchały bajki Ewy Stadtmuller „Jak wiewiórka Ruda Skórka szukała spiżarni”. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Lustro i Iskierkę,  zaśpiewały piosenkę Słoneczko i otrzymały słodką niespodziankę.

Copyright © 2017 Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.