„Dlaczego warto czytać?! Pasja zamiast nałogów”

Poniedziałek 10 kwietnia spędziliśmy w towarzystwie Jacka Łapińskiego- autora książek, prawnika, nauczyciela, pasjonata pozytywnej psychologii, który poprowadził cykl spotkań w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie oraz filiach bibliotecznych. Godziny przedpołudniowe to spotkania z młodzieżą szkół z terenu gminy pt. „Dlaczego warto czytać?! Pasja zamiast nałogów”. Głównym tematem była pasja, oraz to jak ważne jest jej poszukiwanie, szczególnie przez młodych ludzi. Zaproszony gość w interesujący i zabawny sposób próbował udowodnić, że odnalezienie i rozwijanie pasji może pozytywnie wpłynąć na budowanie charakteru i poczucia własnej wartości. Pomóc w tym mają książki i ich regularne czytanie, bo bez książek „nie byłoby ani telefonu, ani telewizora, ani komputera i internetu” – przekonywał autor.
Popołudnie poświęcone było dorosłym czytelnikom. Inspisujące i wesołe spotkania ph.” Z uśmiechem Ci do twarzy. Dobry humor to lepsze życie”, wprawiły uczestników w wyśmienity nastrój. Ich celem było „zarażanie” optymizmem i uśmiechem. Zabawne anegdoty, dyskusje oraz swobodna atmosfera sprawiły, że cel został osiągnięty.
Dziękujemy Urzędowi Gminy za współorganizację spotkania, Jackowi Łapińskiemu za przyjęcie zaproszenia oraz wszystkim uczestnikom za przybycie.