„Misie Pysie” w Bibliotece.

W dniu 09 lutego 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie gościła dzieci z Publicznego Przedszkola w Borzęcinie  grupę  II „Misie Pysie” wraz z wychowawczynią. Dzieci zapoznały się z biblioteką, dowiedziały się jak powstaje książka, wzbogaciły słownictwo o nowe wyrazy, poznały słowa autor - pisarz,  ilustrator  i  jak należy postępować z wypożyczoną książeczką. Słuchały z uwagą przeczytanych opowiadań, odgadywały zagadki związane z tytułami bajek i  głównymi bohaterami, oglądały różne kształty książek (grające, piszczące,  z puzzlami i inne). Na zakończenie spotkania przedszkolaki  oglądały bajki, układały puzzle oraz grały w gry planszowe. Otrzymały  zakładki do książek i  malowanki. Lekcja biblioteczna miała za zadanie rozwijanie  zainteresowań  czytelniczych dzieci oraz uwrażliwianie na słowo pisane, przebiegła w miłej i wesołej  atmosferę  zachęcając do czytania książek.