„Czarodziejskie słowa”.

Hasłem Gminnego Konkursu Recytatorskiego  poezji  Juliana Tuwima zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie   23 marca 2018 r. były „Czarodziejskie słowa”  z okazji 65 rocznicy śmierci poety. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima, krzewienie i doskonalenie języka polskiego a także aktywizacja szkół i bibliotek na rzecz edukacji kulturalnej dzieci. W konkursie brały udział dzieci z klas I-III szkoły podstawowej z terenu gminy. Każdą szkołę reprezentowało  3 uczestników, a każdy  miał przygotować po dwa utwory. Jury oceniało: dobór i rozumienie tekstu, interpretację, dykcję oraz opanowanie tekstu. Dzieci rywalizujące  ze sobą w konkursie ze znajomości poezji Juliana Tuwima były bardzo dobrze przygotowane. Repertuar był ogromny: od „Murzynka Bambo”,  „Słowika” poprzez  „Stół”, „Abecadło”, „Dwa Michały”,  „O Grzesiu kłamczuchu”, czy      „Ptasie plotki”. Były też utwory mniej znane, np. „Słówka”, „Wszyscy dla wszystkich”, „Rok i bieda”. Po wystąpieniu wszystkich uczestników konkursu, komisja musiała podjąć trudną decyzję i nagrodzić najlepszych. Po długiej naradzie przyznała następujące miejsca:

I miejsce Wiktor Sumyk z Borzęcina Górnego

II miejsce Ewa Żurek z Przyborowa

III miejsce ex aequo Amelia Florczak z Bielczy i Wojciech Żurek z Borzęcina Górnego.

Dyplomy i nagrody książkowe otrzymali również: Nikola Andrzejczak z Borzęcina Górnego, Wiktoria Czesak, Daria Falarz, Angelika Kordek z Borzęcina Dolnego, Dagmara Tyboń, Zuzanna Chamielec z Przyborowa, Wiktoria Gutowicz i Aleksandra Solarz z Bielczy.

Laureaci wezmą udział w Konkursie Powiatowym 05.04.2018 r. (czwartek) o godz. 10.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu, a laureatom życzymy dalszych sukcesów.