„Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3”

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzęcinie  i członkowie Klubu Miłośników Książki 12 lutego 2019 roku oglądali  komediowy film „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3” w kinie Millenium w Tarnowie.

„Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3” to kontynuacja kultowej historii sprzed 30 lat na której mogliśmy  zobaczyć jak potoczyły się losy bohaterów po latach politycznej transformacji i społecznych przemian w Polsce. Autorką scenariusza i producentką filmu jest Ilona Łepkowska.  „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3” nawiązuje  do poprzednich  dwóch części, w których grają prawie wszyscy aktorzy obecni  w filmach sprzed 30 lat  m.in. główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Nadal jest to opowieść o rodzinach z miasta i ze wsi, o relacjach między rodzicami i ich dziećmi pełna poczucia humoru sytuacyjnego i językowego.

Mile spędziliśmy wtorkowy wieczór na filmie, który wszystkim się podobał  i już  planujemy kolejny wyjazd do kina.