Poznajemy Amerykę.

Dzieci z klasy II szkoły podstawowej w Borzęcinie wraz z wychowawcą w dniu 12 lutego 2019 roku odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną. Podczas spotkania została przeprowadzona lekcja biblioteczna na której uczniowie poznali kontynent Ameryki, stany wchodzące w  jej skład a także  ludność zamieszkującą Amerykę, najciekawsze budowle i zabytki oraz roślinność i  zwierzęta typowe dla kontynentu na podstawie książek „Świat i człowiek”, Cuda świata- przewodnik po skarbach cywilizacji”, „Szkolny atlas świata” . Dzieci wysłuchały  wiersza  pt. „ Wielkie Stany Zjednoczone” z książki pt. „Co kraj to obyczaj” Doroty Strzemińskiej-Więckowiak, oglądały wystawkę książek dla dzieci w języku angielskim i innych bajek autorów pochodzenia amerykańskiego. Uczniowie przynieśli ze sobą rysunki przedstawiające  budowle i zabytki związane z Ameryką, brali czynny udział w spotkaniu a niektórzy z nich opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu wakacyjnego w USA, następnie podzieleni na grupy układali puzzle przedstawiające stany Ameryki. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodycze i inne upominki otrzymane od Polonii Amerykańskiej za co serdecznie dziękujemy.