Przedszkolaki „Smoki” w Bibliotece.

20 lutego 2019 r.  w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie odwiedziła grupa przedszkolaków „Smoki” wraz z wychowawcą. Na przywitanie dzieci usłyszały piosenkę o bibliotece nad rzeczką Edyty Zarębskiej  „ Mądra rzeka”, zwiedziły bibliotekę i zapoznały się z różnorodnym księgozbiorem znajdującym się na półkach, poznały książki o zwierzętach, roślinach, encyklopedie, słowniki i inne. Przygotowana została również wystawa bajek, które dzieci chętnie oglądały. Następnie wysłuchały przeczytanej bajki pt. „Calineczka” i kilku śmiesznych wierszy Doroty Gellner , oglądały różne formy książek, układały puzzle i bawiły się w kąciku dla dzieci. Na zakończenie otrzymały ilustrację z książki Scooby-Doo do pokolorowania.