Archiwalne dokumenty

Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o  dostarczenie archiwalnych  dokumentów. Tym razem otrzymaliśmy od Pani Marii Gorczycy Kontrakt kupna-sprzedaży z 1911 roku, który został zawarty z Henrykiem Dolańskim właścicielem dóbr w Radłowie jako sprzedającym a włoscianką Borzęcina Maryanną z Molów Kaniową. Dzięki tym wszystkim osobom możemy zobaczyć jak wyglądały dawniej druki i dokumenty  kupna sprzedaży, akty przekazania dóbr oraz poznać styl pisma i słownictwo.