Witaj wiosno!

W ciepły i słoneczny poranek 3 kwietnia 2019 r. grupa przedszkolaków „Smoki”  wraz z wychowawczynią odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie. Podczas spotkania  dzieci opowiadały i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat pięknej pory roku, jaką jest wiosna. Opowiadały o zwiastunach wiosny, ptakach, które przyleciały i kwiatkach zakwitających wiosną. Następnie wysłuchały wiersza o tematyce wiosennej i wypowiadały się na temat zmian zachodzących w przyrodzie o tej porze roku. Uczestniczyły w krótkiej zabawie ruchowej polegającej na pokazywaniu czynności wykonywanych wiosną w ogrodzie oraz bawiły się w bociana i naśladowały kumkanie żab. Dzieci odgadywały również zagadki związane z wiosną i zaśpiewały piosenkę. Wysłuchały także bajki Wiesława Drabika „Zaproś krówkę na majówkę” . Na koniec spotkania miały za zadanie narysować wiosnę, jej oznaki i zwiastuny. Za miłą zabawę i aktywność podczas zajęć otrzymały słodycze i naklejki.