Smerfy i Krasnale w bibliotece w Przyborowie

W czwartkowe przedpołudnie przedszkolaki z grupy o nazwie "Smerfy " oraz młodsza grupa "Krasnale" wraz ze swoimi wychowawczyniami postanowili odwiedzić  bibliotekę. Większość dzieci z młodszej grupy była tu po raz pierwszy, starsze dzieci korzystają już z tutejszej biblioteki. Na spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się co to jest biblioteka , jak wygląda praca bibliotekarza w jakim celu przychodzimy do biblioteki, gdzie znajdują się regały z książeczkami dla dzieci. Nasi goście z dużym zainteresowaniem zwiedzili bibliotekę, dowiedzieli się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyli jak wygląda karta czytelnika oraz poznali zasady wypożyczania książek. Dowiedzieli się także jak należy dbać o książki.

Nie zabrakło głośnego czytania " Krasnale" wysłuchały opowiadania pt. "Mucha flejtucha" Jacka Daniluka.  Na pamiątkę odwiedzin otrzymały zakładki do książki oraz wiosenne obrazki do pokolorowania w domu.

Na pożegnanie zapewniały, że przyjdą ponownie, z rodzicami , by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.