Książka - od pomysłu do biblioteki

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Borzęcinie  wraz z wychowawczynią odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie 14 maja 2019 roku.  Podczas spotkania, które zaplanowane zostało z okazji Tygodnia Bibliotek dzieci zapoznały się z biblioteką, układem książek na półkach, historią powstawania książki. Poznały również zasady korzystania z książki i wysłuchały wiersza „Prośby książki”, odgadywały zagadki związane z tytułami i bohaterami książek dla dzieci, a także wysłuchały opowiadań z książki „Miś Uszatek”. Mogły też  zobaczyć  wystawę książek  o różnych kształtach przygotowaną specjalnie na lekcję biblioteczną. Opowiadały historię zawartą w książce obrazkowej z serii historia bez słów  pt. „Złodziej kury”. Na zakończenie otrzymały zakładki do książek i słodycze.