„Mała książka - wielki człowiek

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie i Filiach bibliotecznych od września 2019 roku wejdzie w życie  projekt Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, przygotowany dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców.  W Bibliotekach czekać będzie na dzieci wyjątkowy prezent - Wyprawka Czytelnicza, w której znajdzie się książka dostosowana do potrzeb najmłodszych dzieci, a także Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdzie się także broszura informacyjna dla rodziców, przypominająca o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Serdecznie zapraszamy !