Zwiedzamy Bieszczady

Naszą wycieczkę, na którą  wybrali się czytelnicy i sympatycy Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzęcinie i Filii bibliotecznych z Bielczy i Przyborowa  wyjechaliśmy bardzo wcześnie rano. Rozpoczęliśmy ją  od udziału we mszy św. w klasztorze OO. Bernardynów w Dukli a później zwiedzaliśmy sanktuarium św. Jana z Dukli z przewodnikiem. Następnie pojechaliśmy do klasztoru sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie siostra zakonna opowiadała o pobycie kardynała Stefana Wyszyńskiego w klasztorze podczas internowania w 1955 -1956 r., zwiedzaliśmy Izbę pamięci w której można było zobaczyć biurko, maszynę do pisania, kałamarz i inne przedmioty codziennego użytku a także dużo zdjęć z życia kardynała Wyszyńskiego.Podziwiając piękne bieszczadzkie krajobrazy z okien autokaru pojechaliśmy nad Solinę. Podczas przerwy obiadowej można było oglądać i kupić różne lokalne pamiątki. Największą popołudniową  atrakcją  był rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Płynąc  przy dźwiękach  piosenki „Zielone wzgórza nad Soliną”    zachwycaliśmy  się  pięknem otaczającej nas przyrody i oddychali czystym i rześkim  powietrzem. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Skansen Budownictwa Ludowego w Sanoku. Wraz z przewodnikiem oglądaliśmy architekturę drewnianą Łemków, Bojków ,  min. cerkwie, dawną kuźnię, chałupę mieszkalną, aptekę, urząd pocztowy, zegarmistrza. Przy sprzyjającej i niezbyt upalnej pogodzie wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu w późnych godzinach wieczornych.