Spotkanie „ Klubu Miłośników Książki”

W poniedziałek 15 lipca po raz kolejny spotkali się sympatycy Klubu Miłośników Książki, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie. W sympatycznej atmosferze czytelniczki dyskutowały i polecały sobie tytuły przeczytanych przez siebie książek. Rozmowa o książkach przebiegała przy kawie i ciastku. W dalszej części spotkania uczestniczki  wysłuchały propozycji Pani Elżbiety Kowal zachęcającej do przeczytania  trylogii „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”, „Tylko ja sama”, „Dobre dziecko” autorstwa Romy Ligockiej, która  część wojny przeżyła w getcie krakowskim, potem wraz z matką ukrywała się u rodziny polskiej.

„W ślady ojca” Danielle Steel - Rok 1945. Od zgliszcz powojennej Europy po bogactwa, sukces i bezgraniczne luksusy Nowego Jorku, najpopularniejsza autorka literatury kobiecej opowiada poruszającą historię trzech pokoleń silnych, odważnych i kochających ludzi.

„Świat Ruty” Iwony  Żytkowiak - Magiczna opowieść, której fabuła rozpięta jest między przeszłością a przyszłością, między realizmem a metafizyką. O historii, której nie da się wykorzenić. Polacy, Żydzi i Niemcy żyją tu w specyficznej relacji. Każdy poszukuje swojej tożsamości. Bo tak naprawdę każdy z nas – jak Ruta – jest zawieszony na granicy światów.

„Nie mieszkam w igloo ” Adama Jarniewskiego - Losy Polaka w mroźnej Grenlandii, który  znalazł tam nowy dom i spędził w tym niesamowitym miejscu 12 lat, założył rodzinę, znalazł sobie zajęcie, wybudował domek letniskowy i przede wszystkim poznał odrobinę sposób myślenia dzisiejszych Grenlandczyków.

„Rodzinny park atrakcji”  Izabeli  Pietrzyk - Zabawne perypetie sióstr, ich dzieci i mężów – byłych, obecnych i przyszłych.

Tego dnia uczestnicy spotkania wysłuchali również wierszy  i piosenek o miłości autorstwa Pana Jerzego Knapa.

Dziękujemy wszystkim osobom obecnym za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne