Znamy już laureatów Gminnego Konkursu „Poetycki Borzęcin”

Zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie  Gminny Konkurs „Poetycki Borzęcin” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promowanie lokalnych twórców i wierszy z motywami Borzęcina.  Jury pod przewodnictwem Józefa Barana uznało za najlepsze dwa wiersze  „Do Matki Boskiej Borzęcińskiej” i „Wiosna za mostkiem murowanym”. Po otwarciu kopert okazało się, że zwycięzcą jest Małgorzata Sumyk. Kolejne miejsce zajęli Jerzy Knap za wiersz „Ta nasza wieś” i Maria Kowalska za wiersz „Borzęcin”. Nagrody uczestnikom konkursu wręczył osobiście poeta, pisarz i publicysta Józef Baran w dniu 9 sierpnia podczas spotkania autorskiego promującego najnowszą książkę poety „ Stan miłosny… przerywany”.