„Radości i smutki, trudne wybory w relacjach rodzinnych”

Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie 18 września 2019 r. zorganizowała kolejne spotkanie Klubu Miłośników Książki. Tematem spotkania były  „Radości i smutki, trudne wybory  w relacjach rodzinnych” na podstawie powieści Danielle Steel : „Dom”, „Księżna”, ”Idealne życie”. Powieściopisarka amerykańska, popularna autorka przeszło 120 publikacji z gatunku literatury dla kobiet przetłumaczonych na 70 języków, wydała też własne wiersze miłosne. Danielle Steel urodziła się 14 sierpnia 1947 roku w San Francisco (Kalifornia). Swoją pierwszą książkę wydała w 1973 roku i był to "Powrót do domu". Wiele jej powieści doczekało się adaptacji filmowych. Ponadto, trafiła także do księgi rekordów Guinessa za sprawą sprzedanych 800 milionów egzemplarzy jej książek. Książki Danielle to nie tylko romanse, ale również powieści obyczajowe. Opowiadają o problemach, z którymi zmagamy się w naszym codziennym życiu, a mianowicie o chorobach, pracy, doświadczeniu straty, miłości, pragnieniach i spełnianiu marzeń. Swoją twórczością od lat trafia zarówno do dojrzałych kobiet, jak i dorastających dziewcząt. Jej powieści potrafią zaintrygować oraz wzruszyć, są idealną propozycją na deszczowy wieczór.