Nadeszła kolorowa jesień

W słoneczny poranek 1.10.2019 r.  Gminną Bibliotekę Publiczną  w Borzęcinie odwiedzili uczniowie z klasy I z wychowawcą. Lekcja biblioteczna, która została dla nich przygotowana, poświęcona była najbardziej kolorowej porze roku, jaką jest jesień. Dzieci opowiadały o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią, jakie owoce i warzywa zbiera się z ogrodów i sadów, o grzybach jadalnych i trujących w lasach a także wymieniały ptaki odlatujące od nas na zimę do ciepłych krajów. Odpowiadały na zadawane pytania, odgadywały zagadki o jesieni, wysłuchały także bajki Ewy Stadtmuller pt. „Jak wiewiórka Ruda Skórka szukała spiżarni” oraz wiersza Zofii Dąbrowskiej pt. „Pani Jesień”.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie rysowały kredkami na planszy  dary jesieni. Na zakończenie otrzymały  obrazki o jesieni do pokolorowania i zakładki do książek.