„Pani Zima”

26 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w  Borzęcinie odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym. Tematem przewodnim była zima.  Podczas zajęć dzieci słuchały piosenek o tematyce zimowej oraz uczestniczyły w dyskusji na temat aktualnej pory roku. Rozmawialiśmy o symptomach zimy, czym się charakteryzuje, od kiedy trwa, jakie są sporty i zabawy zimowe. Główną uwagę skupiliśmy na ptakach zimujących w Polsce i w jaki sposób można im pomóc przetrwać ten trudny czas. Dzieci wysłuchały czytanych bajeczek i wierszy, odgadywały zagadki, malowały symbole zimy, układały puzzle i grały w gry a także zaśpiewały piosenkę o zimie. Jak zawsze dzieci zostały zaproszone do przyjścia do biblioteki, aby wypożyczać ciekawe i kolorowe książki, kupowane dla najmłodszych. Zostały też poczęstowane cukierkami, otrzymały zakładki i medale.

Fot. Filip Czyż

Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.