Informacje dla czytelników

Szanowni Państwo - Czytelnicy i Użytkownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w  Borzęcinie

W związku z ogłoszeniem Premiera RP o zniesieniu z dniem 4 maja 2020 roku ograniczeń w działalności bibliotek oraz w uzgodnieniu z Wójtem Gminy Borzęcin uwzględniając warunki lokalowe i możliwości personalne biblioteki w Borzęcinie oraz  Filiach w Bielczy i Przyborowie, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, informujemy, że z dniem  11.05.2020r. Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie wznawia swoją działalność w zakresie udostępniania zbiorów na następujących warunkach:

WYPOŻYCZALNIA W GBP  W BORZĘCINIE

poniedziałki, środy i  piątki w godz. 8.00 - 16.30

wtorki.    8.00 - 15.30

czwartki  8.00 - 15.00

tel. kontaktowy (14) 68 46 002

WYPOŻYCZALNIA W BIBLIOTECE W BIELCZY

wtorki i  czwartki w godz. 9.00 – 15.30

piątki   12.00 - 17,30

tel. kontaktowy (14) 68 47 677

WYPOŻYCZALNIA W BIBLIOTECE W PRZYBOROWIE

poniedziałek, wtorki, czwartki w godz. 10.00 - 15.30

środy i piątki 11.00 -16.30

tel. kontaktowy (14) 68 47 159

Jednocześnie wprowadzone zostają inne nowe zasady korzystania z biblioteki:

- do zwracanych książek  umieszczonych   w jednorazowych reklamówkach prosimy dołączyć kartkę z danymi  osoby, na którą były one wypożyczone (imię nazwisko)

-  tak zwracane książki poddawane będą kwarantannie (od 10-14 dni)  co opóźniać będzie ich ponowną dostępność,

- jeżeli w domu panuje choroba zakaźna, książek nie należy zwracać do momentu ustania choroby  (telefonicznie można prolongować wypożyczenie)

- książki do wypożyczenia podaje wyłącznie bibliotekarz (brak wolnego dostępu do półek), dlatego  warto wcześniej  podać telefonicznie interesujące  Państwa  tytuły

- podczas pobytu w bibliotece w wydzielonym  pomieszczeniu może przebywać tylko jedna osoba  wypożyczająca (pozostałe osoby prosi się o oczekiwanie w       stosownych odległościach – zalecane 2 m).

Nie ma możliwości korzystania z: CZYTELNI i pracowni komputerowej (wydruki, skany itp.),biblioteka nie prowadzi usługi ksero.

W trosce o bezpieczeństwo Czytelników i w oparciu o zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, w bibliotekach zamontowane zostały przesłony ochronne, a wszelki sprzęt, blaty, klamki, poręcze, itp. będą na bieżąco dezynfekowane. Poleca się zarówno użytkownikom, jak i bibliotekarzom, przebywanie w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach. Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek.

Za wszelkie utrudnienia z góry przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość, gdyż po raz pierwszy przyszło nam się zderzyć z tak wyjątkową sytuacją.

Serdecznie Państwa zapraszamy do korzystania ze zbiorów naszych bibliotek.

Elżbieta Kwaśniewska

Kierownik

Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzęcinie

Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.