Borzęcin w czasie I wojny światowej.

Kolejne XII spotkanie z cyklu „ Cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”  zorganizowane zostało w dniu 12 lutego 2018 r. przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie. Tematem przewodnim  był „ Borzęcin w  czasie I wojny światowej” – z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę  niepodległości. Mgr Lucjan Kołodziejski interesująco opowiadał o warunkach życia ludzi w latach I wojny światowej, biedzie, głodzie i epidemii grypy. Spotkanie było bogato  ilustrowane archiwalnymi fotografiami z tamtego okresu. Autor cytował  opisy z ówczesnej prasy dotyczące działalności szpitala w Bielczy. Ubogaceniem wykładu były piosenki patriotyczne śpiewane przez licznie przybyłych gości przy akompaniamencie keyboardu  Kamila  Pilarskiego.