Start Filie Biblioteczne Filia w Bielczy

img 0485 Filia Biblioteczna w Bielczy powstała w 1951 r. Początkowo był to Punkt Biblioteczny, mieszczący się w  Bibliotece szkolnej  kierowany  przez nauczycielkę panią Julię Bugajską. Księgozbiór obejmował 100 woluminów  i 65 czytelników. Rosnące w szybkim tempie potrzeby szkoły, zmusiły do przeniesienia Punktu Bibliotecznego  do lokalu o pow. 15 m2 w  budynku Remizy Strażackiej. W 1953 r. prowadzenie punktu przejął czytelnik  Stanisław Chmioła, który po dwóch latach  odchodząc do służby wojskowej, powierzył dalsze prowadzenie  Punktu koledze Romanowi Zięcinie.

 Przy pomocy Kierownictwa Biblioteki w Borzęcinie i Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku   dnia 2 stycznia 1956 r. otwarto Gromadzką Bibliotekę Publiczną w Bielczy.Gromadzka Rada Narodowa  przekazała kancelarię sekretarza i tym samym Biblioteka otrzymała lokal o pow 28 m2 ogrzewany piecem  kaflowym. Nowo powstałej Bibliotece przekazano z  Gromadzkiej  Biblioteki w Borzęcinie  księgozbiór  obejmujący 920 woluminów. W 1961 r. obowiązki kierownika Biblioteki w Bielczy przejęła Pani Janina Wodka - Szybalska. W późniejszym czasie dzięki staraniom Pani Szybalskiej na działalność Biblioteki został przeznaczony cały budynek. Obecnie prowadzi Bibliotekę Pani Bogusława Stawarz.  W 1997 r. na skutek lipcowej powodzi budynek został zniszczony a Bibliotekę  przeniesiono 10 listopada 1998 r. do nowego lokalu w  Budynku Wielofunkcyjnym i  zajmuje lokal o pow. 54 m2 na I piętrze.

Oferta biblioteki obejmuje literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz popularnonaukową z różnych  dziedzin wiedzy. Na miejscu w czytelni można korzystać z księgozbioru podręcznego: słowników, encyklopedii, poradników, atlasów, informatorów.

W czytelni dostępna jest prasa, którą można wypożyczać do domu. W bibliotece funkcjonuje  czytelnia komputerowa oferująca dostęp do Internetu i wydruku. Czytelnicy również mogą skorzystać z dostępnej kserokopiarki.

Share/Save/Bookmark
 
Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Premium joomla 1.5 templates
Premium joomla 1.5 templates, website hosting company.