Start Projekty
Dotyk pamięci - spotkanie z o. Eligiuszem Dymowskim

Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie w piękne jesienne popołudnie miała zaszczyt gościć o. Eligiusza Dymowskiego. 23 października znany wszystkim czytelnikom duchowny, poeta, krytyk i juror konkursów literackich zagościł w sali narad Domu Ludowego w Borzęcinie. Autor został uroczyście powitany przez  Kierownik GBP - Elżbietę Kwaśniewską. W czasie spotkania autorskiego odbyła się recytacja wierszy naszego gościa w wykonaniu młodzieży szkolnej Julii Madej i Sławomira Stocha przygotowanych pod kierunkiem Beaty Staśko. Następnie autor opowiadał o swojej twórczości naznaczonej życiem duchownego, pasji poezji i doświadczeniach, które nierzadko bywają formą natchnienia. W spotkaniu uczestniczyli również Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz poeta Józef Baran, prywatnie przyjaciel ojca Eligiusza. Ksiądz Eligiusz  szybko nawiązał kontakt z publicznością, odpowiadał na pytania uczestników oraz sprawił miłą niespodziankę - czytając własne wiersze.

Na zakończenie spotkania można było zdobyć cenny autograf i zamienić kilka słów z naszym gościem.

Fot. F. Czyż