Start Projekty
Bohaterowie książek Marii Kownackiej

Konkurs Literacko-Plastyczno-Recytatorski ogłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie  skierowany był do uczniów klasy czwartej szkoły podstawowej z terenu gminy Borzęcin i miał na celu rozpropagowanie twórczości Marii Kownackiej z okazji przypadającej w tym roku 125 rocznicy urodzin Plastusiowej mamy. Pierwszy etap konkursu polegał na odgadnięciu tytułów książek z jakich pochodziły fragmenty utworów oraz rozwiązaniu krzyżówki. Kolejne zadanie konkursowe polegało na zilustrowaniu wybranej książki Marii Kownackiej. Na gminny konkurs wpłynęły tylko prace uczniów ze Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bielczy. Konkursowe prace to ilustracje do takich książek jak: "Plastusiowy pamiętnik", "Kajtkowe przygody" czy "Kukuryku na ręczniku". Przed uczestnikami ostatni etap konkursu- recytacja wybranego wiersza Marii Kownackiej z książki "Razem ze słonkiem", który odbędzie się 3 grudnia 2019 roku w Filii Bibliotecznej w Bielczy.