Start Publikacje Gmina Borzęcin w obrazach
Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

IMG 0008

Dnia 22 listopada 2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie i w Filii Bibliotecznej w Bielczy, odbyły się spotkania autorskie z Agnieszką Frączek. Mieszkająca w Warszawie pisarka jest nie tylko doktorem habilitowanym językoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, germanistką i leksykografem, ale także autorką książek dla najmłodszych, które pisze od 11 lat. Właśnie w książkach dla dzieci popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie i kulturze słowa. Rozprawia się w nich również z błędami językowymi. Jest także autorką wierszy logopedycznych. Za swoją twórczość otrzymała Nagrodę Edukacja 2008, a także wyróżnienie Duży Dong, przyznawane przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrodę im. Marii Weryho- Radziwiłowicz. Podczas spotkania Agnieszka Frączek błyskawicznie nawiązała kontakt z dziećmi, dzięki czemu prowadziły one z nią spontaniczny dialog. W spotkaniu w Bielczy uczestniczyły dzieci z klas I – III Szkoły Podstawowej, którym opowiadała o drodze książki od autora do czytelnika - o pracy ilustratora, redaktorów, wydawcy, drukarzy.

W sympatyczny, ciepły sposób, z ogromnym poczuciem humoru, czytała dzieciom fragmenty swoich wierszy, wspólnie z nimi tropiła błędy językowe jakie najczęściej zdarza nam się popełniać na co dzień.

Rok 2013 jest Rokiem Juliana Tuwima. Pani Agnieszka, poświęciła część spotkania opowieści o młodości Julka, o jego dziecięcych zabawach i chłopięcych wybrykach. O nieposkromionej fantazji i różnorodnych pasjach, dzięki którym mały Julek wyrósł na wielkiego poetę. Opowieść o Julianie Tuwimie autorka ilustrowała fragmentami swojej książki  zatytułowanej: „Rany Julek” oraz innymi wierszami własnego autorstwa. Natomiast w Borzęcinie podczas spotkania w którym uczestniczyły dzieci z klas IV -VI mówiła o kulturze słowa, błędach językowych, o homonimach, homofonach, frazeologizmach i przysłowiach.

Był też czas na zadawanie przez dzieci pytań na które Pani Agnieszka chętnie odpowiadała.

Na zakończenie spotkania można było zakupić książkę z dedykacją.

Copyright © 2014 Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.